Изкуството да живееш бавно: Митове

В първата статия от поредицата ни за „бавното живеене“ разказахме за възникването на тази концепция, както и за философията ѝ. Накратко, slow living се придържа към умерения и осъзнат начин на живот, който ни позволява да се наслаждаваме на всички моменти. Въпреки това покрай „бавното живеене“ се появяват доста митове, заблуждаващи хората за неговата същност. Днес ще „разбием“ някои от тях и ще покажем ползите на този лайфстайл.
1. Мит 1: Да живеете бавно означава да правите всичко бавно
Тази асоциация вероятно възниква от наименованието на slow living. Тя не е непременно вярна, тъй като някои неща се вършат по-добре с бързина. Въпреки това идеята на „бавното живеене“ се корени в това, да живееш по-спокойно, избягвайки прекалената заетост и постоянното бързане. Просто трябва да знаете кога се налага да свършите нещо бързо и кога може да си позволите да го направите бавно. Прилагайки този метод, ще постигнете по-голям баланс в ежедневието си.
2. Мит 2: Да живеете бавно означава да се откажете от всичко материално
Обратно на минимализма, slow living не изисква да се откажете от материалните си вещи. Концепцията се свежда далеч отвъд броя на вещите, които притежавате. Тя цели да ви помогне да живеете с по-голяма наслада. За някои хора радостта и красотата в ежедневието може да идват от сантиментални предмети, дрехи от хубава материя и други материални блага. „Бавното живеене“ не изключва минимализма, но и не го прави задължителен елемент.
3. Мит 3: Да живеете бавно означава да не приемате съвременното
Slow living не изключва технологиите и другите удобства, които 21-ви век предлага. Той просто ни прави по-осъзнати спрямо тях. Възприемайки „бавното живеене“, ще се научите какво да консумирате, така че да държите нежелания стрес възможно по-далеч. В действителност, има много приложения, с които да структурираме деня си, да релаксираме и т.н. Всички те са част от slow living, тъй като ни помагат да сме по-организирани, спокойни и да се насладим на моментите на щастие.
Да живеете бавно не означава да не приемате съвременното. Да живеете бавно означава да можете да „изключите“, когато съвременното ви натовари прекалено много.
4. Да живеете бавно означава да нямате ангажименти
Започвайки да живеете бавно, не трябва автоматично да изтриете всички ангажименти, които имате, и да изоставите кариерата си. Трябва обаче да се научите да внимавате какви проекти поемате и да се научите да казвате „не“. По този начин ще ви остава време за самите вас, за семейството и приятелите ви. Това е същността на „бавното живеене“ – работата ни да бъде съзнателна, за да ни носи повече удоволствие и по-малко стрес.
Разбира се, има още митове около концепцията за slow living, но гореописаните четири са сред основните. Вие имахте ли предразсъдъци спрямо „бавното живеене“?
В следващата статия по темата ще ви дадем съвети как да започнете да практикувате slow living.
Специална отстъпка за капариране на имота в деня на събитието.
Прочети цялата статияСъбитие, което се случва рядко, но предизвиква силни вълнения. В настоящата статия Ви даваме насоки как да превърнете пренасянето си в абсолютен успех!
Прочети цялата статияТри стартъп компании за наем и покупка на кемпери променят основната схема, за да бъдат по-търсени и удобни за дистанционна работа.
Прочети цялата статияНачалото на отворените офис пространства бива поставено през 2005 г., когато Google прави реконструкция на главния си офис в Калифорния. По това време новият архитектурен дизайн на компанията олицетворява просперитета ѝ. Редица други корпорации от Силициевата долина последват примера на Google и също въвеждат отворените офис пространства. Моделът изглеждал революционен, но се оказва, че бил известен още в Древен Рим.
Прочети цялата статияРубриката „През погледа на брокера“ има за цел да ви запознае с най-актуалната информация от света на недвижимите имоти, инвестициите и новите технологии.
Прочети цялата статияВ последни години контейнерите дават все по-голяма заявка да бъдат постоянна част от съвременната архитектура. Прочетете нашата блог статия, за да разберете как се заражда концепцията, както и какви са предимствата и негативите ѝ!
Прочети цялата статияРубриката „През погледа на брокера“ Ви предоставя информация за новостите около пазара на недвижимите имоти. В настоящия брой сме събрали любопитни данни от изминалата 2020-та година, както и тенденции за предстоящата 2021-ва.
Прочети цялата статияВ първите седмици всеки си прави равносметка за изминалата и планове за новата година. Статиите, които сме подбрали за брой 3 на „През погледа на брокера“, ще са Ви от помощ и в двата случая.
Прочети цялата статияПандемията от коронавирус промени начина ни на мислене в множество аспекти. Един от тях е нагласите спрямо селските имоти. Прочетете блог статията, за да разберете защо инвестицията в къща на село си заслужава.
Прочети цялата статияПодредбата на дома е ясно отражение на вътрешните ни преживявания и емоции. Натовареното и забързано ежедневие често ни налага да оставим подреждането на жилищното пространство на заден план.
Прочети цялата статияПрочети интересни новини за финансовата грамотност, очакваните трендове при умните домове, както и за създаването на „анти стрес“ зона у дома и ще ви предложим идеи за романтичен (карантинен) Свети Валентин.
Прочети цялата статияSlow living или „бавно живеене“ е концепция, придържаща се към умерения и осъзнат начин на живот. Основният принцип се състои в това, всяко едно действие да ти доставя удоволствие – от работа, през хранене, до взаимоотношения.
Прочети цялата статияПродължителната изолация вкъщи през март 2020 г. накара всички ни да ценим повече възможността да сме сред природата. Какви тенденции възникнаха впоследствие?
Прочети цялата статияВ новия брой на рубриката „През погледа на брокера“ ви информираме за състоянието на българския пазар на труда, новите работни модели и ви предоставяме седмична мотивация от Илон Мъск.
Прочети цялата статияПролетното почистване е трудоемка и изискваща време задача. Въпреки това е необходимост, която превръща дома в по-свежо и приятно за живеене място. В настоящата блог статия ще ви дадем няколко съвета, с които да направите пролетното почистване по-лесен и приятен процес.
Прочети цялата статия